Dieta sokowa zyskała swoją popularność dzięki właściwościom oczyszczającym organizm. Ten rodzaj diety jest szczególnie polecany osobom, które odczuwają dolegliwości trawienne, czują się ociężałe, a ich trakt trawienny nie funkcjonuje tak, jak powinien. Co więcej, jest to świetny sposób, aby zerwać ze złymi nawykami żywieniowymi. Organizm ludzki oczyszcza się sam, ale warto mu w tym pomóc, zwłaszcza jeśli w ostatnim czasie Twoja dieta nie należała do najzdrowszych. Dieta sokowa to ładowanie komórek w witaminy!

Na czym polega oczyszczanie organizmu sokami?

Świeżo wyciśnięte soki całkowicie zastępują posiłki w formie stałej. Dieta sokowa polega na spożywaniu 5-ciu porcji soków w ciągu dnia, które zastępują odżywianie w ciągu dnia. Soki są świeżo wyciskane. Najlepiej spożywać je jak najszybciej po wyciśnięciu, ponieważ z czasem soki tracą pewną wartość witamin i składników odżywczych. Dieta sokowa eliminuje wiele grup spożywczych, całkowicie opierając się jedynie na owocach i warzywach. Witaminy dostarczane w płynnej formie są najlepiej wchłaniane przez organizm, ładując nas energią na cały dzień.

Czy dieta sokowa jest zdrowa?

Wprowadzenie nowej diety powinno się odbywać po uprzedniej konsultacji z lekarzem, który potwierdzi słuszność takiej terapii. Dieta sokowa jest bardzo eliminacyjna, ponieważ wykorzystuje jedynie owoce i warzywa. Jest dietą oczyszczającą i nie powinno być stosowanie zbyt długo, ponieważ dzienna podaż kaloryczna jest bardzo niska w porównaniu do tradycyjnej diety, opierającej się na wszystkich lub większości grup produktów. Dietę sokową powinno się stosować w celu oczyszczenia organizmu z toksyn i złogów, które zalegają w naszym ciele, a przede wszystkim w jelitach. Dieta sokowa nie wyrządzi szkód w naszym organizmie, jeśli będzie stosowana pod kontrolą lekarza oraz nie dłużej niż kilka dni. Dla przeciętnej nie otyłej osoby taka kuracja powinna trwać od jednego do trzech dni. Dieta sokowa jest zdrowa i może pomóc, jeśli jest przeprowadzona w odpowiedni sposób, a osoba ją stosująca jest do niej przygotowana. Osoby o stosunkowo niskiej wadze powinny podejść do tego rodzaju diety bardzo ostrożnie.

Dieta sokowa nie jest polecana osobom mającym problem z kwasem żołądkowym. Dowiedz się, jaka powinna być dieta przy refluksie.

W jaki sposób przygotować się do diety sokowej?

Odżywianie się wyłącznie witaminowymi sokami powinno być poprzedzone przygotowaniem organizmu do takiej zmiany. Dieta sokowa może być idealnym sposobem na wprowadzenie naszego ciała w świat zdrowych potraw oraz dbania o zdrowie. Zanim jednak zdecydujemy się na oczyszczanie dietą sokową, należy stopniowo eliminować z jadłospisu kolejno słodycze, słone przekąski, mięso, nabiał aż kolejnego dnia będziemy gotowi na spożywanie wyłącznie owoców i warzyw. Przejście na dietę sokową bez okresu przygotowawczego może skutkować szokiem dla organizmu, co utrudni konsekwentne przestawienie się na posiłki w formie płynnej. Takie przygotowanie trwa kilka dni, a może bardzo ułatwić procesy adaptacyjne naszego organizmu i oszczędzić wielu przykrych konsekwencji, wynikających z drastycznej zmiany diety.

Zalety płynnej diety

Dieta w formie płynnej znacznie ułatwia pracę jelit, których jednym z zadań jest przesuwanie treści pokarmowej. Można więc stwierdzić, że przez czas trwania dajemy kuracji odpocząć naszemu układowi pokarmowemu. Kolejną zaletą jest brak konieczności komponowania menu na kolejne dni, ponieważ soki całkowicie zastępują posiłki. Czas spędzony na robienie zakupów również idzie w zapomnienie. Powermeal dostarcza butelki z sokami wprost pod Twoje drzwi. Posiłki w takiej formie są bardzo poręczne, ponieważ możemy je zabrać ze sobą wszędzie. Soki nie wymagają obróbki termicznej, dlatego można je spożyć zaraz po otworzeniu butelki. 

Dieta sokowa – ile można schudnąć?

Dieta sokowa nie powinna być traktowana jako dieta odchudzająca, ponieważ nie należy jej stosować przez długi okres czasu. Kilkudniowa kuracja nie jest w stanie dać wymiernych efektów w odchudzaniu, ponieważ trwa po prostu za krótko. Różnica na wadze nie jest wynikiem utraty tkanki tłuszczowej, lecz wody, którą organizm nagromadził przez spożywanie skrajnie słodkich oraz słonych dań, które zaburzają prawidłową gospodarkę wodną. Stosując dietę dłużej, niż jest to zalecane, możemy liczyć na szybką utratę kilogramów, ponieważ otrzymujemy bardzo małą dawkę kalorii. Wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem wystąpieniem efektu jo-jo, jeśli wrócimy do starych nawyków żywieniowych. Z diety sokowej trzeba wychodzić etapami, aby organizm ponownie przyzwyczaił się do posiłków w formie stałej.

Jakie są efekty stosowania diety sokowej?

Osoby, które zdecydowały się na taką kurację, mogą liczyć na uczucie lekkości oraz usunięcie niepotrzebnych złogów z organizmu. Dłuższe stosowanie diety sokowej może wpłynąć na poprawę jakości skóry. Soki przyniosą szczególną ulgę osobom, które posiadają w swojej diecie dużo produktów ciężkostrawnych oraz miewają problemy z wypróżnianiem. 

Oczyść swój organizm, wejdź na dobrą drogę odżywiania i zapomnij o zanieczyszczeniach w Twoim ciele!

Chcesz uniknąć błędów? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Jako catering dietetyczny pomagamy naszych Klientom odżywiać się zdrowo. Jeżeli chcesz zacząć, a nie masz czasu na dogłębne poznawanie wszystkich aspektów zdrowego odżywiania (o których większość nawet nie ma pojęcia), zamów naszą dietę z dostawą do domu!

5/5 - (1 vote)

Ostatnia aktualizacja

Codziennie masz 25 dań do wyboru. Wybieraj i jedz to, na co masz ochotę!