Marek Gunia

Właściciel Barbell Club Warszawa

Sport uprawia od najmłodszych lat. Od lekkoatletyki, przez koszykówkę, po Ju-Jitsu oraz Kobudo.

W dwóch ostatnich dyscyplinach wypracował stopnie mistrzowskie. Posiada uprawnienia Instruktora Sportu.

Obecnie jego pasją jest CrossFit. Jest jednym z pierwszych trenerów w Polsce, posiada również certyfikat CrossFit Level-1. Podczas szkoleń i treningów przekazuje swoją wiedzę trenerską połączoną z doświadczeniem zawodnika.

Na co dzień cierpliwy i zaangażowany w swoją pracę, przywiązujący ogromną uwagę do szczegółów technicznych podczas prowadzonych przez siebie treningów. Perfekcjonista w każdym calu. W swoim studio treningu Barbell Club bardzo mocno skupia się na pracy indywidualnej z podopiecznymi dbając o każdy aspekt treningu.

Właśnie wspólnie z Anią Jaśkiewicz otworzył Barbell Club Warszawa. To nowe, kameralne miejsce na mapie centrów treningowych stolicy, które znajduje się w samym sercu Żoliborza.

Jestem chodzącą energią, którą dzielę się z innymi ludźmi. To absolutnie niezbędny czynnik w moim codziennym funkcjonowaniu. Dlatego dostarczenie organizmowi niezbędnych składników, łatwo przyswajalnych, o odpowiedniej liczbie kalorii, jest kluczowe w sytuacji, gdy większość dnia spędzam w Fitness Klubie.

MAREK GUNIA
MAREK GUNIA
MAREK GUNIA

Na czym polega zestaw Samuraj?

Dieta Samuraja to system żywieniowy, opisany w książce pod tym samym tytułem, którą wydał w 2011 roku Nate Miyaki. Ten doświadczony trener i dietetyk zauważył, że skoncentrowanie uwagi wyłącznie na budowie masy mięśniowej i utracie tłuszczu może mieć negatywne efekty dla zdrowia człowieka. Rośnie wówczas m.in. ryzyko wystąpienia zaburzeń metabolizmu, funkcjonowania gospodarki hormonalnej. Z drugiej strony oparcie się wyłącznie o dietę paleo lub o niskiej zawartość węglowodanów może służyć zdrowiu, ale nie wspiera osiąganiu dobrej kondycji fizycznej.

  

Dlatego opracował sposób odżywiania się, który łączy ze sobą najlepsze elementy diety paleo (jaja, mięso, ryby, owoce i warzywa) i bezglutenowe źródła węglowodanów (kasza gryczana, jaglana, komosa ryżowa, ryż). Ten rodzaj diety odrzuca gluten i nabiał oraz grupę pokarmów zawierających lektyny i kwas fitowy, jak np. rośliny strączkowe.

Filozofia diety Samuraja bazuje na tradycyjnej japońskiej kuchni oraz najnowszych wynikach badań naukowych. W koncepcji Miyakiego najważniejsze jest harmonijne połącznie składników i wychodzenie poza jeden utarty schemat myślenia.

MAREK GUNIA

Uwolnij energię!

W dobrym cateringu dietetycznym nie chodzi wyłącznie o zaspokojenie głodu, ale o dostarczenie organizmowi możliwie największej ilości składników odżywczych.

Nasz pomysł na dietę to połączenie wiedzy i doświadczenia osób z różnych obszarów odpowiadających za rozwój człowieka z najlepszymi naturalnymi produktami, na bazie których powstają posiłki. Dzięki temu mamy pewność, że gotujemy smacznie i co najważniejsze – zdrowo.

Jakie są różnice między dietą Samuraja a Paleo?

Wydaje się, że niewielkie, ale jednak uzupełnienie diety Paleo o bezglutenowe zboża na koniec daje inny efekt niż w przypadku stosowania wyłącznie diety dr Lorena Cordaina.

Jakie węglowodany możesz znaleźć w diecie Samuraja?

  • ryż – biały i basmati, ale nie ciemny (brązowy)
  • zboża – np. kasza jaglana lub zakwas z mąki bezglutenowej
  • pseudozboża – komosa ryżowa, szałwia hiszpańska (chia), kasza gryczana, szarłat (amarantus), (quinoa), gryka
  • bulwy – ziemniaki, bataty, topinambur
  • owoce – niemal bez ograniczeń
  • inne nasiona

Dla kogo dieta Samuraja?

Dieta Samuraja to idealny plan żywieniowy dla sportowców trenujących różne dyscypliny sportu, na różnych poziomach zaawansowania. Pozwala dostosować sposób oraz rytm żywienia do planów treningowych i sportowych każdego z trenujących. Dietę można modyfikować na poziomie pór i częstotliwości jedzenia.

W PowerMeal.pl stawiamy na elastyczność, dlatego w naszej diecie Samuraja znajduje się stała liczba węglowodanów skrobiowych w osobnych pojemnikach. Pozwala to na dowolne wykorzystywanie ich w zależności od tego, jak wygląda nasz plan dnia. Dieta Samuraja zostawia spory margines na dostosowanie diety do swoich potrzeb.

Niektóre alergie i nadwrażliwości oraz choroby autoimmunologiczne wykluczają dietę samuraja, dlatego zalecamy kontakt z naszym dietetykiem, który pomoże najlepiej wykorzystać dietę Samuraja.

Wspólnie osiągniemy wyznaczone cele!

Wzrost masy mięśniowej

Wzrost masy mięśniowej

Poprawa zdrowia i samopoczucia

Poprawa zdrowia i samopoczucia

Redukcja sylwetki

Redukcja sylwetki

Lepsza kondycja

Lepsza kondycja

0