Co przygotować na II śniadanie dla dziecka?

Posiadanie dzieci to bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ należy w pełni zadbać o ich bezpieczeństwo, a także odżywianie.
Co przygotować na II śniadanie dla dziecka?

Posiadanie dzieci to bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ należy w pełni zadbać o ich bezpieczeństwo, a także odżywianie. Często ciężko samemu dla siebie stworzyć jakieś ciekawy posiłek, a tutaj dodatkowo taka konieczność powstaje dla dziecka. Maluchy szybko rozwijają się i dlatego potrzebują do tego odpowiedniego zestawu. Śniadania do szkoły są jednymi z najważniejszych posiłków, gdyż mają zapewnić im energię na cały dzień.

Z racji, iż śniadanie do szkoły będzie musiało zmieścić się do dedykowanych pojemników istnieją pewne ograniczenia. Oczywiście najbardziej popularne opcje to zdecydowanie kanapki. Należy jednak mieć na uwadze, że przepisy dla dzieci muszą być także ciekawe, gdyż w przeciwnym przypadku będzie ciężko namówić niejadków.

Jakie produkty wybierać do posiłków dla dzieci?    

Stworzenie atrakcyjnego jadłospisu wymaga odpowiedniego przygotowania. Lekkostrawne jedzenie to zdecydowanie świetne opcje dla maluchów, które część dań spożywają w szkołach. Przygotowując takie warianty warto jest korzystać z produktów wysokiej jakości. Chodzi tu przede wszystkim o artykuły spożywcze pozbawione chemii, gdyż nie mają one żadnego pozytywnego wpływu na zdrowie i samopoczucie dziecka. Tego typu produkty niestety często znajdują się w sklepikach szkolnych, co dodatkowo powoduje, że lekkostrawny obiad dobrze jest zapakować dziecku do szkoły.

Poza produktami, które wymagają przygotowania istnieją także inne rozwiązania, które nie wymagają wkładu pracy, a mimo to gwarantują zdrowie. Chodzi tu o różnego rodzaju przekąski jak orzechy, jogurty z dużą zawartością bakterii ale także owoce oraz warzywa. Te ostatnie można pokroić w słupki bądź inne wesołe kształty i zagwarantować dziecku dostęp do witamin nawet jak są poza domem. Jak się okazuje lekkostrawne śniadanie wcale nie musi być trudne i przygotowując je dziecku można wygospodarować także coś dla siebie.

Pamiętaj – czytaj skład

Odżywianie się czyli to co trafia do naszego organizmu ale także organizmu naszego dziecka ma niezwykłe znaczenie. Zdrowe przepisy są w stanie w dużym stopniu wpłynąć na samopoczucie oraz rozwój malucha. To właśnie powód, dla którego istotny staje się dobór produktów, które znajdą się na talerzu dziecka. Nie chodzi tu jedynie o rodzaj produktu ale także jego dokładny skład. Wiele artykułów spożywczych na etykietach ma umieszczone zachęcające slogany informujące o braku cukru w składzie czy sporej ilości witamin. Nie zawsze ma to jednak pokrycie w rzeczywistości i często czytając dokładnie skład okazuje się, że wcale nie jest on zachwycający. Chcąc zadbać o dania dla dzieci niejadków warto mieć na uwadze jakich wyborów dokonujemy.

Zadbaj o odpowiedni lunchbox dla dziecka

Pomysły na obiady dla dzieci to dopiero pierwszy krok w stronę przygotowania idealnego zestawy do szkoły Poza samym posiłkiem bardzo ważne jest również to aby był on odpowiednio zapakowany. Dzieci często nie zwracają uwagi na to jak przenoszą pojemniki dlatego to rodzic musi zadbać o lunchbox i wybrać taki, który przetrwa różne okoliczności. Zestaw posiłków jaki serwujemy naszym dzieciom do szkoły powinien być zróżnicowany i dostarczać zarówno źródeł białka, węglowodanów oraz tłuszczy.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lunchboxa?

Wybór lunchboxa to pierwszy krok w stronę prawidłowego żywienia naszych dzieci. Te niepozorne pojemniki pozwalają zabrać zdrowe danie do szkoły, a co za tym idzie daje to możliwość zdrowego odżywiania się nawet poza własną kuchnią. Oczywiście tego typu lunchbox powinien spełniać kilka wymogów tak aby był w stanie przetrwać wiele sezonów. Pierwszym aspektem, o który warto jest się zatroszczyć jest odporność na wysoką temperaturę. To czy nasz lunchbox powinien spełniać ten punkt zależy od tego jakie szybkie dania bez mięsa będziemy tam pakować – wymagające podgrzania czy nie.

Kolejna bardzo ważna sprawa to wytrzymałość. Dzieci z natury są mało uważne i szybko niszczą rzeczy dlatego też lunchbox musi być na to odporny. Jego zamykanie powinno być odporne na częste otwieranie, a materiał z jakiego jest wykonany odporny na zniszczenia mechaniczne. Przy tym wszystkim przydatne może okazać się zastosowanie przedziałek, dzięki czemu można zadbać o większą różnorodność dań.

Jak skomponować idealne śniadanie dla dziecka?

Proste dania lekkostrawne jeśli chodzi o śniadania to strzał w dziesiątkę. Po pierwsze nie trzeba spędzać ogromnej ilości czasu na ich przygotowaniu, a do tego będą delikatnie działać na żołądek dziecka. Poza walorami dietetycznymi kluczowy będzie także smak. Bez tego nie będzie możliwe namówienie dziecka na zjedzenie kolejnej porcji. Należy umiejętnie ukryć tam witaminy oraz zdrowie. Pomocne będą sprytne zabiegi jak korzystanie z ciekawych kształtów czy zadbanie o to aby lunchbox był pełen koloru.

Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Przemycanie witamin w postaci warzyw jest bardzo dużym wyzwaniem dla każdego rodzica. Niezależnie od tego czy żywienie odbywa się w domu czy zdrowe obiady są spożywane w warunkach szkolnych. Opcją tutaj pomocną są lunchboxy, w których można umieścić pokrojone w mniejsze kawałki warzywa takie jak papryka, kalarepa czy marchewka. Raczej odradza się wykorzystywania w tej opcji wariantów ugotowanych, gdyż po długim czasie w zamknięciu mogą one przestać być atrakcyjne smakowo. Rodzice powinni również kierować się preferencjami dzieci i pozwalać im jeść takie warzywa jakie lubią. Odskocznią dla warzyw mogą stać się także świeże owoce sezonowe.

Z jakich produktów zbożowych powinno składać się śniadanie dla dzieci?

Sycący obiad bez mięsa, a także wszystkie inne serwowane dzieciom dania muszą być zbilansowane. Chodzi tutaj o zapewnienie wszystkich niezbędnych makroelementów wspomagających rozwój ale także gwarantujących energię na cały dzień. Jednym z nich są produkty zbożowe, których nie powinno zabraknąć w diecie. Ich największą zaletą jest to, że zawierają sporą ilość węglowodanów, a co za tym idzie gwarantują sporą dawkę energii, która przy aktywnym życiu maluchów może okazać się pomocna. Najlepsze dodatki zbożowe do dań to różnego rodzaju makarony, ryże, a także pieczywo, które świetnie sprawdzi się do kolorowych kanapek.

Źródła białka w II śniadaniu dla dziecka

Białko to element diety, który pozwala na utrzymanie zdrowych kości oraz stawów. Jest to także budulec mięśni więc nawet śniadanie dla dziecka powinno go zawierać. Jeśli chodzi o źródła z jakich warto korzystać to będą to różnego rodzaju sery, jogurty ale także chude mięso jak kurczak. Z racji obszerności artykułów, z których można korzystać możliwe jest stworzenie naprawdę atrakcyjnych wariantów.

Źródła tłuszczu na II śniadanie dla dziecka

Może wydawać się, że szybki dobry obiad dla dziecka nie powinien zawierać zbyt dużej ilości tłuszczu i oczywiście konieczne jest wyeliminowanie niezdrowych wariantów tłuszczu jednak należy pamiętać, że tłuszcz to także niezbędne do funkcjonowania kwasy omega 3. Chcąc wpleść je w codzienne warianty niezbędne jest zadbanie o obecność produktów spożywczych takich jak awokado, orzechy czy też oliwa z oliwek. Z tego typu artykułów najlepiej jest stworzyć ciekawe sałatki bądź kanapki z dodatkiem awokado. Orzechy natomiast będą świetnym wariantem jako gotowa przekąska.

Jak zachęcić dziecko do picia wody?

Szybki obiad dla dziecka to nie jedyny element żywienia, o jaki muszą troszczyć się rodzice. Niestety wciąż duża ilość dzieci unika picia wody. Prawidłowe nawodnienie organizmu jest konieczne aby zagwarantować sobie bezproblemowe trawienie jedzenia. Dzieci jednak o wiele chętniej sięgają po soki, które nie są aż tak dobrym produktem do nawodnienia, a dodatkowo mają ukrytą sporą ilość cukru oraz węglowodanów. Namówienie dziecka do picia wody nie jest jednak łatwe. Chcąc nieco urozmaicić maluchom picie wody najlepsze będzie zastosowanie dodatków do wody jak mięta czy cytryna, która podbije smak samej wody. Do szkoły dobrym rozwiązaniem będzie zakup termos dla dzieci, w którym można zabrać zarówno wodę jak również herbatę.

Najnowsze wpisy

Social Media