Kalkulator wody – oblicz swoje zapotrzebowanie na wodę

Podaj swoją wagę (kg)
Problem...
Problem...

Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi:


To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0 ml
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Kalkulator wody online – co to jest?

Dowiedz się, ile wody dziennie potrzebuje Twój organizm, by funkcjonował on prawidłowo. Użyj naszego kalkulatora wody online, to narzędzie pomoże ci określić Ci szybko ilość wody na kg masy ciała. Kalkulator uwzględnia masę ciała, a w wyniku uwzględnione są zawartości wody w produktach spożywczych.

Sprawdź również:

Jakie jest przeciętne zapotrzebowanie na wodę?

U osoby dorosłej o odpowiedniej masie ciała, woda stanowi gdzieś od 45-75% masy, ale zwykle jest to około 60%. Mężczyźni posiadają w organizmie więcej wody od kobiet, a to przez fakt, iż w kobiecym organizmie jest więcej tkanki tłuszczowej.

Woda jest niezbędnym składnikiem pokarmowym, z racji tej, że organizm nie jest w stanie jej wytwarzać sam. Kalkulator wody na podstawie masy ciała obliczy zapotrzebowanie na wodę, ale ważne również są takie czynniki jak:

  • skład diety,
  • płeć,
  • wiek,
  • warunki klimatyczne,
  • aktywność fizyczna,
  • stan zdrowia,
  • stan fizjologiczne,
  • ilość kalorii w diecie (tym większa potrzeba na wodę, im więcej kalorii).


Niektóre leki, kofeina, czy alkohol potrafią zwiększyć diurezę (oddawanie moczu) a tym oddziaływać na większy popyt organizmu na wodę. Duże spożycie sodu, białka bądź błonnika, także zwiększa zapotrzebowanie na wodę w diecie. Zdaniem norm odżywiania przyjętych przez Instytut Żywności i Żywienia dostateczne spożycie wody pochodzącej z produktów spożywczych lub napojów, dla osób dorosłych wynosi:

dla kobiet – 2000 ml na dobę,
dla kobiet w ciąży – 2300 ml,
dla kobiet w trakcie laktacji – 2700 ml,
dla mężczyzn – 2500 ml na dobę.

Jakim sposobem obliczamy zapotrzebowanie na wodę?

Szacuje się, że dorosły człowiek na kilogram masy ciała ma zapotrzebowanie około 35 ml wody. Innym przyjętym przelicznikiem jest przyswajanie na 1 kcal pokarmu spożytego 1 ml wody. Najprościej sprawdzić, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie na wodę za pomocą kalkulatora wody, który obliczy je za nas, dzięki czemu dowiemy się ile wody wypić, by zaspokoić zapotrzebowanie.

Posłuż się kalkulatorem wody PowerMeal’a

Zastanawiasz się, ile wody powinieneś wypić? Kalkulator wody PowerMeal’a może ci pomóc to określić. W wyznaczone miejsce podaj swoją wagę w kilogramach. Wynik pokaże Ci, ile wody dziennie powinno się pić dziennie. Nasz przyrząd to nie jest tylko kalkulator wody do spożycia, aczkolwiek bierze on także wodę zawartą w pokarmach stałych- czyli około 20% Twojego dziennego popytu. Użyj kalkulatora wody PowerMeal i sprawdź, jaka jest Twoją potrzebą na wodę.