Kalkulator wskaźnika BMI

Waga (kg):
Waga (kg):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wzrost (cm):
Wzrost (cm):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Twój wskaźnik BMI:
0.00
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Niedowaga

Niedobrze. Masz niedowagę. Skontaktuj się z naszym dietetykiem. Specjaliści ustalą plan diety, dzięki której przybierzesz na wadze.

Waga prawidłowa

Świetnie! Twoja waga jest w normie. Nie masz powodów do zmiartwień.

Nadwaga

Masz nadwagę. Jesteś o krok od otyłości, ale możesz jej uniknąć! Skonsultuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać idealnie dopasowaną dietę.

Otyłość

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość I stopnia. Koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem, który ustali plan żywieniowy dla Ciebie.

Sprawdź również:

Czym jest BMI?

BMI, czyli Indeks Masy Ciała (ang. Body Mass Index), jest narzędziem, dzięki któremu możemy samodzielnie sprawdzić, czy nasza masa ciała jest prawidłowa. BMI obliczamy używając do tego naszą masę wyrażoną w kilogramach oraz wzrost wyrażony w centymetrach. Wskaźnik ten wykorzystywany jest przede wszystkim do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów.

Wskaźnik BMI

Wskaźnik BMI to stosunek masy ciała (wagi) do wzrostu. Niskie wartości mówią o tym, że ważmy za mało, wysokie – że za dużo. Im wyższy współczynnik BMI, tym wyższe ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadmierną masą ciała. Warto jednak pamiętać, że nieprawidłowe BMI jest tylko jednym z czynników podnoszących ryzyko wystąpienia różnych chorób. Ważne są także inne parametry, m.in. styl życia, zbilansowana dieta czy stosowanie używek. Dobrym sposobem na sprawdzenie swojego ogólnego stanu zdrowia jest konsultacja z dietetykiem oraz lekarzem, którzy wykonają dla nas odpowiednie badania i dobiorą dietę dobraną pod nasz styl życia.