Ile kosztuje catering dietetyczny

Aby obiektywnie oszacować koszty cateringu dietetycznego, należy się zastanowić, co tak naprawdę wchodzi w cenę, którą płacimy za każdy dzień dostawy świeżych posiłków. Wszystko zależy również od trybu życia, jaki prowadzimy oraz nastawienia do „kupnych” dań. Klient widząc posiłki codziennie rano pod drzwiami, myśli że jedzenie, które zostało mu dostarczone, jest jedynym produktem, za który płaci. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Za tymi idealnie przygotowanymi posiłkami stoi cały sztab specjalistów oraz produktów. Średnia cena rynkowa cateringu dietetycznego to 50-60 zł za 1500 kcal na cały dzień. Ceny zależą także od miejsca, w którym zamawiamy, ponieważ są one dostosowane pod gospodarkę danego miasta. Do tej pory wydawało Ci się, że tylko ludzie zamożni mogą sobie pozwolić na wygodę cateringu dietetycznego? Nic bardziej mylnego. Sprawdź, co możesz otrzymać w konkretnej kwocie!
Ile kosztuje catering dietetyczny

Dieta pudełkowa czy warto?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Bo nie dla każdego człowieka ta sama cena jest oceniana jako „wysoka” oraz nie każda osoba dostrzega w cateringu te same wady i zalety. Przyglądając się cateringowi dietetycznemu w sposób obiektywny, można dostrzec kilka bardzo przemawiających argumentów.

1. CZAS

W dzisiejszym zabieganym świecie mówi się, że nie ma nic cenniejszego niż czas, a czas spędzany w gronie najbliższych jest dziś wręcz najcenniejszą walutą, jaką możemy się posługiwać. Wyobraź sobie, że od teraz nie marnujesz czasu w supermarketach, nie stoisz w kolejkach do kasy, ani nie musisz kolejny raz wymyślać, co ugotować na obiad. Nie jesteś zmuszony, aby wkładać oraz wykładać ze zmywarki, nie wspominając o naczyniach i garnkach, które z różnych powodów trzeba umyć ręcznie. Dietę pudełkową zabierasz ze sobą i jesz, kiedy tylko masz na to ochotę. Możesz poświęcić więcej czasu na spotkania rodzinne i towarzyskie.
Kiedy ostatni raz poszedłeś ze swoim przyjacielem na piwo albo kiedy byłaś z przyjaciółką na zakupach? Pewnie dawno lub nawet nie pamiętasz. Najwyższy czas to zmienić.

2. EFEKTYWNOŚĆ

Codziennie marnujesz 2-3 godziny w kuchni, przygotowując posiłki na cały dzień. W skali tygodnia jest to 21 godzin, czyli prawie doba, którą możesz wykorzystać dużo przyjemniej lub efektywniej, poświęcając się aktywnościom relaksacyjnym albo szukając możliwości kolejnego zarobku.

Koniec z uczuciem marnowania czasu. Od teraz możesz czerpać garściami z każdego dnia!

3. RÓŻNORODNOŚĆ

Ta zaleta jest idealna dla osób, które we własnej kuchni są wierne kilku daniom, które nieustannie przygotowują. Spokojnie, to jest całkowicie normalne. Gotujemy to, co lubimy, potrafimy i nam smakuje. Dla Twojego organizmu oznacza to, że dostarczasz mu cały czas tych samych makroskładników. Takie odżywianie może z czasem prowadzić do niedoborów, które w przypadku braku urozmaicenia diety, będzie trzeba dostarczać w postaci suplementów. Catering dietetyczny gwarantuje różnorodność posiłków, więc jest to nie tylko zdrowa alternatywa, ale także „kolorowa”.
Jedz kolorowo i żyj zdrowo!

4. KWESTIE FINANSOWE

W zależności od naszego położenia, zarobków i przekonań, catering będzie bardziej lub mniej opłacalny. Płacąc 60-70 zł na dzień (dieta około 2000 kcal), masz pewność, że codziennie jesz coś innego, a Twoja dieta jest zbilansowana. Nie jesteś głodny, a zachcianki na niezdrowe przekąski miewasz coraz rzadziej. Zaczynasz zauważać zmiany w swojej skórze, a następnie w sylwetce. Za kilkadziesiąt złotych dziennie fundujesz sobie porcję zdrowia, czy to naprawdę duży wydatek dla siebie?
Przeciwdziałaj chorobom już dziś, zamiast je leczyć w przyszłości!

Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa nie jest dla wybrańców, celebrytów czy Świętego Mikołaja. Obecnie jest to styl żywienia osób, które nie mają czasu lub nie umieją gotować, mieszkają same i nie opłaca się im gotować dla jednej osoby. Catering dietetyczny jest również idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie raz w gonitwie dnia codziennego zapominają cokolwiek zjeść albo odżywiają się na mieście. Pudełka to też świetna nauka odpowiednich nawyków żywieniowych dla osób, które pragną zmienić swoją sylwetkę w zdrowy i efektowny sposób. Stwierdzenie, że zamawianie diety pudełkowej jest droższe, niż gotowanie w domu jest mylne, do momentu, w którym nie wykonamy odpowiednich kalkulacji. W wielu przypadkach okaże się, że jest to nawet tańsza opcja niż sumaryczne koszty gotowania w domu.

Nie zastanawiaj się dłużej, wybierz swoją dietę oraz kaloryczność, sprawdź opcję testową i ciesz się nowym systemem odżywiania! Zapomnij o komplikacjach planów, robieniu śniadań do pracy, wiecznym sprzątaniu kuchni, niekończącym się zmywaniu naczyń i rezygnowaniu z przyjemności z powodu braku czasu. Wróć do statusu towarzyskiej osoby, zyskaj czas na swoje hobby, ucz się wykorzystywać każdy dzień efektywnie i… możesz już wyrzucić tą zdartą patelnię, która Cię tak strasznie wkurza i nie nadaje się już do kolejnego gotowania ;).

Zmień swoje życie z Powermea’lem! Postaw na zdrowie i zwolnij obroty. Od teraz zyskujesz kilka godzin w ciągu dnia.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Dieta 1300 kcal – zasady, efekty, przykładowy jadłospis
Dieta 1900 kcal – zasady, efekty, przykładowy jadłospis
Dieta 2100 kcal – zasady, efekty, przykładowy jadłospis
Jak schudnąć bez ćwiczeń?
Pescowegetarianizm – zasady, zalety, dla kogo
Dieta zupowa – zasady, efekty, korzyści
Jakie badania kontrolne warto zrobić po 30 roku życia?
Głód emocjonalny – czym jest i jak go odróżnić od głodu fizycznego?
Produkty wysokobiałkowe – najbogatsze źródła białka
Witamina A – właściwości, zapotrzebowanie, źródła pokarmowe

Najnowsze wpisy

Social Media