Dieta pudełkowa dla seniora

Obiło Ci się o uszy, że catering dietetyczny jest wyłącznie dla osób zabieganych? Nic bardziej mylnego! Posiłki w pudełkach to świetna alternatywa dla każdego, kto nie ma czasu lub możliwości przygotowywania zdrowych i zbilansowanych posiłków samemu. W dobie panującej pandemii również seniorzy powinni o siebie dbać i wychodzić na zewnątrz tylko w ostateczności. Aby pomóc chronić osoby starsze, sprawdź, jakie rozwiązanie przygotował catering dietetyczny Powermeal! Nowoczesny sposób odżywiania, który zarazem pozwala ograniczyć wyjścia z domu do zatłoczonych sklepów i supermarketów.
Dieta pudełkowa dla seniora

Jaka jest najlepsza dieta dla seniora?

Z pewnością nie raz słyszałeś, jak Twoi rodzice lub dziadkowie mówią, że czegoś nie mogą jeść, a alkoholu też nie bardzo mogą się napić, bo zaraz się to odbije wysokim ciśnieniem i zawrotami głowy. Z wiekiem musimy zwracać uwagę na niektóre produkty, a szczególnie na te, które nam nie służą. Seniorzy borykają się ze spowolnionym metabolizmem, problemami trawiennymi, cukrzycą, wysokim cholesterolem i wieloma innymi schorzeniami. Osoby starsze często posiadają złe nawyki żywieniowe i wcale nie chodzi o cukier, lecz o tłuszcz. Tradycyjna kuchnia polska obfituje w tłuste potrawy, które obciążają narządy wewnętrzne, powodując różne stany zapalne.

Możesz z tym skończyć i zaproponować swoim bliskim zbilansowaną dietę!

Wbrew pozorom zdrowa dieta nie musi eliminować ulubionych produktów. Wystarczy ją zbilansować w taki sposób, aby zawierała odpowiednią podaż witamin oraz składników mineralnych, które są niezbędne do zachowania zdrowia i pełni sił. Seniorzy z reguły nie czują się na siłach, aby zgłębiać tajniki zbilansowanej diety, a tym bardziej zmieniać receptury dań, które jedli przez całe życie. Sprawa z pewnością będzie wyglądała inaczej, jeśli jedzenie będą mogli odbierać każdego dnia spod drzwi, zamiast chodzić do sklepu i męczyć się nad garami, szczególnie jeśli w zaleceniach lekarza znajduje się odpoczynek. Ze względu na ograniczenie aktywności w ciągu dnia kaloryczność diety powinna wynosić około 1500-1800 kcal oraz składać się z produktów w miarę lekkostrawnych. W zależności od problemów zdrowotnych dedykowany jest inny rodzaj diety, ale z pewnością najbezpieczniejszym wyborem będzie dieta standardowa.

Wyobrażasz sobie swoją babcię i dziadka liczących kalorie oraz bilansujących swoje posiłki? Daj mi odpocząć, a wszystkim zajmie się mistrz w swoim fachu – catering dietetyczny Powermeal!

Dieta dla seniora w pudełkach

Dieta pudełkowa to nieoceniona wygoda. Częsty scenariusz wygląda tak, że to dzieci lub wnuki robią większe zakupy dziadkom. Takie rozwiązanie stało się szczególnie popularne podczas pandemii, kiedy dmuchamy i chuchamy na naszych najstarszych lub schorowanych członków rodziny. Dzięki diecie pudełkowej masz pewność, że seniorzy każdego dnia otrzymują zestaw zbilansowanych posiłków w podanej kaloryczności, a Ty nie musisz się już martwić, czy ostatnie zakupy wystarczyły na kilka dni.

Dietę można zamówić przy pomocy kilku kliknięć. Wystarczy wejść na stronę internetową i złożyć zamówienie na adres, na który kurier ma przywozić posiłki. W specyfikacji zamówienia należy wybrać rodzaj diety, jej kaloryczność (zaleca się w granicach 1500-1800 kcal) oraz ilość dni, podczas których ma być realizowane zamówienie. Przydatną opcją jest możliwość wykluczania konkretnych produktów. Pamiętaj, że razem z większą ilością dni zamówienia, maleje cena posiłków za dzień!

Jakie korzyści wynikają z zamówienia diety pudełkowej?

Przede wszystkim mamy pewność, że nasi najbliżsi nie są głodni, a ich lodówka pusta. Przeświadczenie, że nasi rodzice lub dziadkowe jedzą zdrowe i zróżnicowane posiłki, jest bezcenne. Nie musimy także więcej jeździć na dodatkowe zakupy oraz zastanawiać się, czy dane produkty są zdrowe. Nie dość, że seniorzy nie muszą wychodzić z domu, to jeszcze Ty możesz wychodzić mniej.

Seniorzy, postawieni przed opcją gotowych i smacznych posiłków, z pewnością ucieszą się, że nie muszą dłużej wysilać się w kuchni. Prawdopodobnie, jeśli dostaliby gotowy jadłospis, to niewiele by skorzystali z nowych przepisów, ponieważ każdy jest przyzwyczajony do swoich smaków. Odbieranie posiłków spod drzwi oraz brak konieczności gotowania sprawią, że seniorzy docenią tę wygodę. Starsi ludzie nie marnują jedzenia, dlatego z pewnością nie będą nawet próbowali przyrządzić sobie czegoś innego :). Z pewnością pokochają codzienną różnorodność posiłków!

Zrób swoim bliskim prezent na Dzień Babci i Dziadka!

Największy dowód miłości to troska i zaangażowanie, dlatego nie zwlekaj i weź sprawy zdrowia seniorów w swoje ręce! Dzień Babci i Dziadka to idealna okazja, aby umilić im czas i pozwolić odetchnąć od codziennych obowiązków. Odejmij dziadkom pracy i zatroszcz się o ich zbilansowaną dietę, która z pewnością jest jednym z najważniejszych aspektów ich zdrowia.

Pozwól Powermeal dostarczać kolorową dietę wprost pod drzwi tych, którzy najbardziej powinni zostać w domu.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Dieta wikinga – co jedli wikingowie? Dieta wikinga – menu
Dieta 1200 kcal – zasady, przykładowy jadłospis
Redukcyjna dieta 1600 kcal
Dieta 1800 kcal – zasady – efekty
Dieta 2000 kcal – zasady – efekty
Dieta 2500 kcal – zasady – efekty
Dieta wysokobiałkowa – co jeść, jadłospis, jak wpływa na organizm
Co jeść w ciąży – co wolno jeść, a czego unikać
Dieta Dukana – co jeść, przykładowy jadłospis, korzyści zdrowotne
Jedzenie do pracy – 13 propozycji na szybkie jedzenie do pracy

Najnowsze wpisy

Social Media