Catering dietetyczny dla wielu wydaje się drogą inwestycją w swoje zdrowie. W końcu dużo taniej będzie, gdy samemu przygotujemy posiłki, wyliczymy kalorie. Matematyki nie da się oszukać prawda?

Okazuje się, że to nie do końca jest prawda 🙂

Proste kalkulacje – czy bierzesz każdy wydatek pod uwagę?

Prosty wzór kosztów, jakie ponosimy, robiąc  zakupy spożywcze*:

*cena samych produktów

[Cena diety pudełkowej] np. 45 zł – [cena produktów do przygotowania we własnym zakresie] np. 25 zł = [opłacalność zamówienia cateringu] – 20 zł

Według tego wzoru na zamówieniu cateringu codziennie tracimy 20 zł, a w skali miesiąca musimy na ten “kaprys” dołożyć dodatkowo 600 zł, dużo prawda?

Podany, prosty wzór jednak posiada znaczny błąd, o którym większość zapomina:

  • produkty do przygotowania posiłków trzeba kupić, czyli:
    • stracić czas na chodzeniu po sklepach,
    • często kupić więcej niż potrzeba, a potem zjeść, zaplanować jedzenie tego samego na kilka dni, lub wyrzucić,
    • kupić coś przy okazji, niech rzuci kamieniem ten, kto pojechał po kurczaka i nie zabrał batonika przy kasie.
  • posiłki musimy wymyślić i policzyć:
    • można trzymać się stałych posiłków (przysłowiowy ryż i kurczak), ale jak długo ktoś, kto nie ma zamiaru startować w zawodach kulturystycznych, będzie miał ochotę jeść tylko to? W końcu “wewnętrzny grubasek” pęknie i zje wszystko, co napotka na drodze.
    • do liczenia ile jaki produkt ma kcal, jakie makroskładniki mamy dużo aplikacji, ale zawsze jest to dodatkowa strata czasu, a często również nerwów.
  • posiłki trzeba przygotować, podzielić na porcje, spakować:
    • przeciętny człowiek robiący we własnym zakresie posiłki traci ok. 30 min w kuchni na ich przygotowanie, a jeżeli chcemy zjeść coś bardziej wyszukanego to nawet ponad godzinę,
    • nie każdy lubi “siedzieć przy garach”, wymyślać nowe posiłki zgodne z kalorycznością. Pięknie wyglądające dania w książkach kucharskich, czy na grupach Facebookowych nie zawsze wychodzą idealnie, co może doprowadzić do szału.
  • przygotowanie posiłków kosztuje również bezpośrednio. Prąd, woda i gaz nie jest drogi, ale też nie jest za darmo.

Ciasto w praktyce i wykorzystany czas

Widzisz przepis na brownie z fasoli. Wygląda ładnie i smakuje równie dobrze, ale zamiast jednej porcji, będziemy musieli zrobić od razu całą blachę, czyli zamiast “na smak”, brownie z fasoli będzie Twoim towarzyszem przez kolejne kilka dni.

Podsumowując, licząc, że w kuchni codziennie spędzasz 30 minut i średnio w tygodniu jesteś 2 godziny na zakupach (ok. 20 min dziennie), do tego będziesz przez 10 minut wyszukiwać przepisów na kolejne dni, wychodzi 1 godzina dziennie z Twojego życia tracona każdego dnia na opracowanie i wykonanie posiłków, których i tak szybko się pozbędziesz ze swojego organizmu.

Zyskaj więcej cennego czasu

Gdybyś dostał / dostała dodatkową godzinę życia dziennie na swoje hobby, spędzenie czasu z rodziną, lub pracę, czy kupisz ją w cenie 20 zł?

Zamiast zajmować się wszystkimi powyżej opisanymi punktami, zleć je naszemu cateringowi, a do Twoich zadań w ciągu dnia będzie należało tylko otwarcie paczki zostawionej przez naszego kuriera, odgrzanie posiłków i wyrzucenie do kosza pojemnika. Koniec z zakupami spożywczymi, od teraz możesz chodzić do sklepu dla własnej przyjemności, a nie z powodu potrzeby.

Wiesz już, że zakup cateringu dietetycznego, to nie tylko wygoda, ale również oszczędność czasu, czy można dodatkowo płacić za dietę pudełkową mniej?

Kilka sprytnych porad na oszczędzanie

Poniżej znajdziesz kilka przykładów, jak można to zrobić:

  • Zamawiaj dietę od razu na przynajmniej 20 dni, dzięki czemu obniżysz cenę codziennej dostawy,
  • Zamawiaj dietę wraz z drugą osobą, przy dostawie na ten sam adres naliczana jest niższa cena,
  • Korzystaj z kodów rabatowych, w naszym cateringu często znajdują się okazje, dla których robimy dedykowane promocje,
  • Wykorzystaj stały kod zniżkowy w wysokości 5% na wszystkie diety (POWER5),
  • Zapisz się do naszego programu lojalnościowego, zbieraj punkty za każde zamówienie i wydawaj na darmo dni dostawy.

Chcesz płacić jeszcze mniej za catering? – wersja hardcore

Przyjmijmy, że według naszego kalkulatora, żeby utrzymać wagę, potrzebujesz 2000 kcal dziennie. Poniżej znajdziesz dwa pomysły naszych Klientów na ograniczenie wydatków (dzięki czemu nasze diety stają się jeszcze bardziej przystępne, a Ty masz cały czas urozmaicone posiłki):

  1. Zamiast diety Standard 2000 (60 zł / dziennie), zamów dietę Standard 3000 kcal (67 zł / dziennie), ale co drugi dzień.
    Wygląda to tak, że już we własnym zakresie musisz dzielić sobie posiłki na dwa dni, a do tego “dojeść” jeden własny posiłek (lub np. dwie kawy bulletproof). Na każdym z naszych posiłków znajdziesz etykietę z szacunkową kalorycznością, więc łatwo możesz dopasować posiłki, nie patrząc, na jaką porę dany posiłek jest zalecany. Zamiast 60 zł dziennie zapłacisz tylko 33,5 zł w normalnej cenie, ale zamawiając 20 dni dostawy, cena jednego dnia diety spadnie do 32 zł, do tego możesz wykorzystać inne pomysły podane wyżej i obniżyć cenę nawet poniżej 30 zł!
  2. Zamawiaj dietę 3000 kcal w systemie 2ON 1OFF, czyli przez dwa dni dostajesz posiłki, ale każdego dnia zjadasz tylko posiłki w okolicach 2000 kcal (według opisu na pudełkach), w ten sposób na dzień, gdy nie dostaniesz diety, zostaną Ci do zjedzenia posiłki z dnia poprzedniego. Spokojnie, jeżeli nie przerwiesz łańcucha chłodniczego, czyli będziesz trzymać pudełka w lodówce, nic im się w ciągu jednego dnia nie stanie. 🙂

 

Chcesz uniknąć błędów? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Jako catering dietetyczny pomagamy naszych Klientom odżywiać się zdrowo. Jeżeli chcesz zacząć, a nie masz czasu na dogłębne poznawanie wszystkich aspektów zdrowego odżywiania (o których większość nawet nie ma pojęcia), zamów naszą dietę z dostawą do domu!

KOD: lato2021 ❤ -15% zniżki na wszystko ❤