Dieta ketogeniczna zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie, którzy przypisują jej wiele korzyści zdrowotnych. Tłuszcze stały się ich sposobem na życie, a węglowodany odeszły w zapomnienie. Jeśli jesteś fanem tłustego jedzenia, a ziemniaki i chleb mogą dla Ciebie nie istnieć, to koniecznie zapoznaj się z dietą ketogeniczną, która pozwoli Ci jedzenie dużej ilości masła, smalcu, oleju, mięsa, a także znajdzie się w niej miejsce na sporadyczne piwo ze znajomymi.  Zwolennicy tej diety zarzekają się, że nie istnieje coś takiego, jak uczucie głodu, a stan ketozy przynosi im wiele satysfakcji oraz dobre sampoczucie. Ciała ketonowe wędrujące po naszym ciele sprzyjają redukcji masy ciała. Niewielkie spożycie węglowodanów paradoksalnie dodaje energii w ciągu dnia. Dieta ketogeniczna jest dość restrykcyjna, dlatego jest ona przeznaczona wyłącznie dla osób, które są asertywne oraz mają silną wolę. Dieta ketogenna to inny wymiar dbania o zdrowie.

Na czym polega dieta ketogeniczna i jak zacząć?

Dieta keto rekomenduje spożycie większej ilości tłuszczy na rzecz redukcji spożycia węglowodanów w diecie. W praktyce wygląda to tak, że spożywa się około 80% dziennego zapotrzebowania z tłuszczy, a pozostałe 20% dopełniają równomiernie białka oraz węglowodany, dlatego ważne jest, aby na początku pojąć, jakie produkty zaliczają się do poszczególnych grup produktów. 

Najważniejszym aspektem w diecie ketogenicznej jest osiągniecie stanu ketozy. Podczas ketozy wytwarzają się w organizmie warunku do najbardziej efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Stężenie ciał ketonowych we krwi jest większe niż glukozy, co z kolei wpływa na odczuwanie głodu. Według twórców tej diety to właśnie węglowodany są odpowiedzialne za wilczy głód, dlatego dieta ketogeniczna tak bardzo ogranicza ich spożycie. Aby konsekwentnie utrzymywać organizm w stanie ketozy, nie można sobie pozwolić na odstępstwa w postaci słodyczy, ponieważ spowoduje to przerwanie ketozy, czyli podstawowego założenia tej diety. Dowiedz się, jak ograniczyć apetyt na słodycze

Dieta ketogeniczna wymaga na początku przyswojenia kilku ważnych informacji, które pomogą zrozumieć procesy zachodzące w organizmie podczas stanu ketozy, jak go utrzymać, jakie produkty należy spożywać oraz w jaki sposób komponować posiłki. Oczywiście, jest to opcja dla chętnych, którzy zabierają się za wdrożenie diety ketogenicznej na własną rękę. Na takim etapie warto zasięgnąć porady u specjalisty żywieniowego w celu zasięgnięcia wartościowej i rzetelnej wiedzy. Drugą możliwością jest skorzystanie z usług cateringu dietetycznego, którego personel posiada bogatą wiedzę z zakresu diety ketogennej. Powermeal oferuje także konsultacje z dietetykiem, który rozwiąże wszelkie wątpliwości związane z dietą keto. Z początku można odczuwać lekkie bóle brzucha, ponieważ Twój organizm nie jest przystosowany do większego spożycia tłuszczy. Należy pamiętać, że każda zmiana diety powinna być wprowadzana pod kontrolą lekarza. 

Co jeść na diecie keto?

Najważniejszą grupą produktów na diecie ketogenicznej są tłuszcze i to właśnie ich spożywa się najwięcej. Z tego względu należy wziąć pod uwagę różne źródła tłuszczy, a nie ograniczać produkty do kilku ulubionych produktów. Na naszej liście zakupowej powinny się znaleźć:

 • Zdrowe tłuszcze: masło kokosowe, oliwa z oliwek, olej z awokado, masła orzechowe,
 • Mięso: wszystkie typy,
 • Jajka: z wolnego wybiegu,
 • Sery pełnotłuste,
 • Tłuste ryby,
 • Warzywa o niskiej zawartości skrobi,
 • Orzechy i nasiona,
 • Awokado,
 • Przyprawy.

 

Dieta niskowęglowodanowa a alkohol

W żadnej diecie alkohol nie jest polecany. Nie jest to spowodowane faktem, że alkohol jest substancją szkodliwą dla ogólnego stanu zdrowia, lecz spowalnia on procesy spalania tkanki tłuszczowej. Oprócz tego alkohol nie dostarcza żadnych składników odżywczych i jest kaloryczny. W połączeniu z napojami słodzonymi jedna impreza zakrapiana kilkoma drinkami może się okazać prawdziwą bombą kaloryczną. Kalorie z alkoholu pochodzą z węglowodanów, co jest szczególnym ostrzeżeniem dla osób będących na diecie niskowęglowodanowej. Oczywiście, wypicie alkoholu skutkuje przerwaniem stanu ketozy. Na szczęście, nie oznacza to, że cały proces adaptacji do diety ketogenicznej trzeba przejść od początku. 

Aby szybko doprowadzić organizm do stanu ketozy, należy przejść jednodniowy post i powstrzymać się od jedzenia jakichkolwiek produktów, nawet tych, które są wskazane na diecie ketogenicznej.  

Dieta ketogeniczna lub niskowęglowodanowa dla osób początkujących może być nie lada wyzwaniem. Duża ilość informacji, zrozumienie procesów, przez jakie przechodzi organizm oraz umiejętne komponowanie posiłków może przyprawić o zawrót głowy. 

Na szczęście nie musisz się tym martwić, ponieważ Powermeal zajmie się wszystkim za Ciebie! 

Zalety stosowania diety ketogenicznej. Dlaczego warto zdecydować się na catering dietetyczny od Powermeal’a?

 • Nie musisz się martwić o zasady diety ketogenicznej. Decydując się na tak kompleksową usługę, masz pewność, że zachowujesz ketozę.
 • Nie pilnujesz ilości spożywanych kalorii, ponieważ Powermeal robi to za Ciebie.
 • Jesz posiłki o stałych porach.
 • Zyskujesz czas, który spędzisz na robieniu zakupów, zmywaniu i sprzątaniu kuchni po przygotowaniu posiłków.
 • Codziennie odbierasz świeże posiłki.
 • Twoja dieta jest zbilansowana, ponieważ każdego dnia próbujesz nowych smaków.
 • Posiłki możesz zabrać ze sobą, gdziekolwiek chcesz.

Nie zastanawiaj się dłużej i oddaj się w ręce specjalistów. Powermeal posiada wieloletnie doświadczenie na rynku, a cały zespół tworzą specjaliści w swoim fachu. Codziennie dokładają wszelkich starań, abyś każdego dnia otrzymywał to, co najlepsze. Dieta ketogeniczna może się stać sposobem na życie i na lata, dlatego tak ważne jest, by zacząć w odpowiedni sposób. Nie porównuj już dłużej sprzecznych informacji w Internecie. Zaufaj tym, którzy zajmują się żywieniem na co dzień.

 

dieta ketogenna

Chcesz uniknąć błędów? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów! Zdecyduj się na dietę ketogeniczną już dziś!

Jako catering dietetyczny pomagamy naszych Klientom odżywiać się zdrowo. Jeżeli chcesz zacząć, a nie masz czasu na dogłębne poznawanie wszystkich aspektów zdrowego odżywiania (o których większość nawet nie ma pojęcia), zamów naszą dietę z dostawą do domu! Poczuj różnicę na diecie ketogennej i zauważ spadek masy ciała

Rate this post
Kod na 5% znajomym dajesz, 5% z ich zamówienia do skarbonki dostajesz! Szczegóły w panelu.